obrączki

Biżuteria ślubna

Wybór obrączek to problem, przed którym staje każda para pragnąca się pobrać. Jest to o tyle trudne, że obrączka to coś co będzie nam towarzyszyło przez całe życie. Dlatego też należy poważnie zastanowić się zanim dokonamy wyboru.

Większość wybiera tradycyjne obrączki złote (na przykład www.lodzinscy.com). Ale coraz więcej par decyduje się na inne rozwiązania. Bardzo popularne są obrączki z białego złota (dostępne na przykład tutaj: Biżuteria warszawa mmgold.pl). Hitem w ostatnim czasie stały się także obrączki z platyny. Jednakże nie tylko obrączki składają się na biżuterię ślubną. Panie w tym ważnym dla siebie dniu potrzebują także kolczyków czy naszyjnika, które dostaniemy na przykład u Jubiler warszawa (oferta: mmgold.pl). Powinny być one oczywiście dopasowane do kroju sukni ślubnej, ale także do obrączki. Panowie natomiast potrzebują spinek do mankietów i krawata. Tutaj także szczególna uwagę należy zwrócić na dopasowanie nie tylko do stroju pana młodego, ale również biżuterii noszonej przez pannę młodą.

Niestety biżuteria platynowa, z racji stosunkowo skomplikowanego procesu przetwarzania jest dosyć droga. Jednakże jest wspaniałą alternatywą, zwłaszcza dla osób, które mają uczulenia na złoto i srebro. Dodatkowo wyroby z platyny cechują się dużą wytrzymałością i trwałością, a także sprężystością, dzięki czemu mamy pewność, że kamień szlachetny umocowany w platynowych łapkach nie wypadnie.

Alternatywą dla platyny i białego złota jest pallad. Jest on trochę jaśniejszy od platyny, za to prawie o połowę lżejszy i twardszy. Posiada także silne właściwości hipoalergiczne.

Kolejnym surowcem alternatywnym jest tytan. Charakteryzuje się on niemal mityczna trwałością i wytrzymałością i jest całkowicie hipoalergiczny. Posiada on kolor o wiele ciemniejszy od białego złota i platyny. Jest także materiałem tańszym, niestety jego twardość ogranicza możliwości formowania, a co za tym idzie zdobnictwa.

Wybór obrączek to problem, przed którym staje każda para pragnąca się pobrać. Jest to o tyle trudne, że obrączka to coś co będzie nam towarzyszyło przez całe życie. Dlatego też należy poważnie zastanowić się zanim dokonamy wyboru. Większość wybiera tradycyjne obrączki złote (na przykład www.lodzinscy.com). Ale coraz więcej par decyduje się na inne rozwiązania. Bardzo…