Herbata konopna CBD

Konopie indyjskie jako herbata CBD

Konopie indyjskie, czyli potocznie mówiąc marihuana, to temat bardzo interesujący, ale jednocześnie bardzo problematyczny i konfliktogenny. Jedni twierdzą, że jest to narkotyk, którzy może być furtką dla innych używek, inni z kolei przekonują, że szkodliwość tejże rośliny jest praktycznie marginalna. Tak naprawdę rozchodzi się tu głównie o THC, czyli składnik konopi, który wykazuje działanie psychoaktywne. Okazuje się jednak, że konopie mają do zaoferowania o wiele więcej. Dlaczego tak się dzieje?

Dlatego, że na drodze badań udało się uzyskać tak zwane konopie medyczne, które pozbawione są psychoaktywnego środka THC, a bogate są za to w dobroczynny CBD. Co więcej, z tego właśnie powodu, środki te nie tylko zyskują na popularności, ale są także po prostu legalne. Są traktowane nie jako narkotyki, a jako rośliny zawierające substancje lecznicze. Dowiedziono wręcz, że olejki CBD mają dobroczynne działanie na bardzo wiele groźnych chorób, chociażby takich jak padaczka lekooporna, albo też uśmierzają ból przy nowotworach różnego typu.

To wszystko sprawia, że powstaje wiele sklepów, które w swojej ofercie mają właśnie tak zwaną marihuanę medyczną oraz uzyskiwane z niej preparaty. Są to między innymi właśnie takie produkty jak ekstrakty – olejki CBD, a także herbata konopna CBD, czyli po prostu susz konopi medycznych pozbawionych THC. W sklepach takich można kupić też chociażby kosmetyki konopne czy literaturę poświęconą całemu zjawisku. Na pewno warto jest zainteresować się tym tematem, bo nie jest wykluczone, że dosłownie zrewolucjonizuje on medycynę, jaką obecnie znamy.

Konopie indyjskie, czyli potocznie mówiąc marihuana, to temat bardzo interesujący, ale jednocześnie bardzo problematyczny i konfliktogenny. Jedni twierdzą, że jest to narkotyk, którzy może być furtką dla innych używek, inni z kolei przekonują, że szkodliwość tejże rośliny jest praktycznie marginalna. Tak naprawdę rozchodzi się tu głównie o THC, czyli składnik konopi, który wykazuje działanie psychoaktywne.…