chirurgia stomatologiczna

Najczęstsze problemy z uzębieniem

Nic tak nie wpływa na nasze samopoczucie jak piękne i zdrowe zęby. Mówi się, że zęby są jednym z pierwszych elementów wyglądu człowieka, który mówi nam bardzo dużo o nim samym. Oczywiście, nie zmienia to faktu, że problemy z zębami pojawiają się w naszym życiu.

Jednym z bardziej powszechnych problemów dotyczących uzębienia są tak zwane wyrzynające się zęby mądrości czyli ósemki. Na szczęście chirurgia stomatologiczna radzi sobie z takimi problemami dosyć sprawnie. Gdy tylko poczujemy, że nasze ósemki zdradzają chęć do wzrastania, najlepiej jest od razu udać się do dentysty. Stomatolog oceni problem i wskaże rozwiązanie. Jeżeli zachodzi obawa, że ósemki zaczną rozpychać się w szczęce, wówczas do akcji powinien wkroczyć chirurg stomatolog i usunąć zęby mądrości.

Takiego specjalistę znajdziemy dziś bez trudu choćby w Internecie. Wystarczy poszukać po takich hasłach jak na przykład „chirurg stomatolog Kraków” czy innych podobnych.

W zależności od tego jak głęboko są one osadzone, chirurg będzie musiał dotrzeć do nich na różne sposoby. Jeżeli ząb osadzony jest w dziąśle krzywo czy też głęboko trzeba rozcinać całe dziąsło i kawałkami wyjmować ząb. Specjalista od chirurgii szczękowej musi uważać aby nie uszkodzić nam nerwu, który przebiega tuż obok ściany zęba. Zabieg kończy się założeniem szwów. Po zabiegu przez kolejne tygodnie można odczuwać jego skutki, lecz nie są one aż tak dokuczliwe jak by się mogło wydawać.

Na zdrowiu nie warto oszczędzać. Jest to stara prawda, lecz nie traci ni na aktualności. Zdrowe i piękne zęby są naszą najlepszą wizytówką i dobrze jej czasem poświęcić im czasu i pieniędzy, aby były perfekcyjne. Zwłaszcza, że dzisiejsza stomatologia oferuje naprawdę ogromne możliwości.

Nic tak nie wpływa na nasze samopoczucie jak piękne i zdrowe zęby. Mówi się, że zęby są jednym z pierwszych elementów wyglądu człowieka, który mówi nam bardzo dużo o nim samym. Oczywiście, nie zmienia to faktu, że problemy z zębami pojawiają się w naszym życiu. Jednym z bardziej powszechnych problemów dotyczących uzębienia są tak zwane…