sprowadzanie zwłok

Czy sprowadzanie zwłok z zagranicy jest trudne?

Śmierć bliskiej nam osoby to zawsze bolesne przeżycie. Szczególnie, jeśli zmarły w chwili śmierci przebywał w innym kraju. Zdajemy sobie sprawę, jak ważnym jest godziwe pochowanie denata i zapewnienie mu godnej ostatniej drogi. W dobie otwartych granic, podróży, migracji zarobkowych czy po prostu wskutek nie zawsze chcianych kolei losu śmierci bliskich poza granicami naszego kraju zdarzają się niestety coraz częściej.

Nasza firma oferuje swoim klientom kompleksowy, bezpieczny oraz szybki przewóz zwłok z Niemiec oraz innych krajów do Polski. Świadczymy również wszelkie usługi związane z pochówkiem zmarłych. Dysponujemy w pełni wyposażonym zapleczem samochodowym, dzięki czemu transport ciał odbywa się w komfortowych, nieskazitelnych warunkach. Pomagamy ponadto w realizacji wszelkich niezbędnych formalności.

Wiemy, jak ważne dla rodziny i bliskich jest uzyskanie wszelkich potwierdzonych informacji na temat przyczyny zgonu zmarłego. W chwili przekazania nam pełnomocnictwa będziemy mogli uzyskać m.in. międzynarodowy akt zgonu, zgodę od władz miejscowości, w której ma nastąpić pochówek na przewóz zwłok lub prochów do Polski oraz zaświadczenie lekarskie dotyczące przyczyny zgonu w kraju, w którym on nastąpił.

Sprowadzanie zwłok z Niemiec jest o tyle problematyczne, iż potrzeba tutaj szybkiej reakcji. Niemieckie prawo stanowi, iż zwłoki należy przewieźć do kostnicy maksymalnie w ciągu trzydziestu sześciu godzin od chwili śmierci, a pochować w przeciągu dziewięćdziesięciu sześciu. Niemniej gwarantujemy, iż wszelkie formalności zostaną załatwione kompleksowo i rzetelnie.

Zobacz: Międzynarodowy transport zmarłych | Epitafium Przewozy

Śmierć bliskiej nam osoby to zawsze bolesne przeżycie. Szczególnie, jeśli zmarły w chwili śmierci przebywał w innym kraju. Zdajemy sobie sprawę, jak ważnym jest godziwe pochowanie denata i zapewnienie mu godnej ostatniej drogi. W dobie otwartych granic, podróży, migracji zarobkowych czy po prostu wskutek nie zawsze chcianych kolei losu śmierci bliskich poza granicami naszego kraju…