trudności finansowe przez kredyt

Czy w 2022 roku kredyt ma sens?

Rozpoczął się Nowy Rok, a wraz z nim wielu ludzi spisuje swoje postanowienia, które bardzo często związane są z szeroko pojętym światem finansów. Statystycznie, za najkorzystniejsze inwestycje uważa się rynek akcji oraz nieruchomości. O ile te pierwsze nie wymagają zbyt dużych nakładów finansowych o tyle zakup mieszkania, a nawet kawalerki to koszt, na który nie może pozwolić sobie każdy. I tutaj z pomocą wychodzą banki, które oferują konsumentom kredyty.

Ekspert kredytowy receptą na niską świadomość klientów

Bardzo często jednak ludzie dają się nakłonić do przyjęcia tego typu oferty, nie zdając sobie sprawy z rzeczywistych konsekwencji wzięcia kredytu i wieloletniego zobowiązania wobec banku. Jak wynika z badań, świadomość finansowa Polaków nie jest na zbyt wysokim poziomie, mimo że stale się podnosi. Dlatego w społeczeństwie niejako naturalnie wykształcił się popularny zawód, którym jest ekspert finansowy.

Usługi świadczone przez eksperta finansowego

Ekspert finansowy jest osobą, która bardzo często nieodpłatnie świadczy usługę opartą o doradztwo finansowe w szerokim zakresie. Może to być porada dotycząca opłacalności kredytu w danym banku czy pomoc w wyborze tego, który dla konkretnego klienta jest najmocniej opłacalny i korzystny. Równie dobrze może to być usługa polegająca na stworzeniu „portfela” najlepszych zdaniem eksperta finansowego spółek rynku akcji czy zwyczajna pomoc w lepszym zorganizowaniu własnego budżetu.

Zyski klienta korzystającego z doradztwa finansowego

Przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie kredytu, i mam na myśli nie tylko kredyt hipoteczny, ale równie dobrze kredyt gotówkowy na jakąkolwiek inną inwestycje czy wydatek, z całą pewnością warto skorzystać z usługi takiej osoby jak ekspert finansowy, bo jej wiedza i przede wszystkim lata doświadczenia robią swoje. Inaczej mówiąc może wyraźnie i bardzo konkretnie pomóc zaoszczędzić, najlepiej wybrać, uniknąć wpadki czy nawet podjąć się załatwienia formalności za klienta.

Rozpoczął się Nowy Rok, a wraz z nim wielu ludzi spisuje swoje postanowienia, które bardzo często związane są z szeroko pojętym światem finansów. Statystycznie, za najkorzystniejsze inwestycje uważa się rynek akcji oraz nieruchomości. O ile te pierwsze nie wymagają zbyt dużych nakładów finansowych o tyle zakup mieszkania, a nawet kawalerki to koszt, na który nie…