Dom weselny – pomysł na biznes

natascha-duncans-wedding_lDobry, dopasowany do potrzeb rynku pomysł na biznes jest najważniejszą kwestią decydującą o przyszłym sukcesie. Jedną z branż, która przez ostatnie lata bardzo prężnie się rozwijała i zmieniała jest branża ślubna i weselna. I choć nie zawieramy już tak chętnie ślubów i nie chcemy zakładać rodzin, nadal znajdują się osoby, które chcą by dzień ich ślubu był najpiękniejszym i najważniejszym dniem. Dlatego nadal chcemy z pompom i przepychem gościć naszych weselników, bawić się i nie przejmować wydatkami. A te są przecież dość spore. Największym jest wynajęcie Sali weselnej. Niejednokrotnie przecież oprócz Sali wynajmujemy również pokoje hotelowe dla nas samych i dla gości.

A sam dom weselny to już duża inwestycja, która jednak może nam się bardzo opłacić. Przepisy dotyczące prowadzenia domu weselnego są dość restrykcyjne, jednak jeśli mamy odpowiednią organizację, spokojnie znajdziemy takie miejsce, które pozwoli nam na prowadzenie hotelu połączonego z domem weselnym. Przede wszystkim dom taki nie może znajdować się na terenie wokół którego w bezpośredniej bliskości znajdują się domy i inne budynki mieszkalne. Warto pamiętać o tym, że kuchnia oraz wszystkie pomieszczenia muszą być przystosowane tak jak kuchnie w restauracjach.

Dom weselny jest dużą inwestycją, gdyż musi przede wszystkim dobrze się prezentować. Często wokół domu weselnego mamy piękne ozdoby takie jak choćby kominki francuskie [www.sklep.stoneo.pl], zielniki oraz altanki, w których możemy odpocząć od weselnego zgiełku. Bardzo ważna jest również odpowiednianie może ona być zbyt prosta i kiczowata. W końcu ma tu panować elegancja i klasyka.

I choć dom weselny to raczej sezonowy biznes, może być bardzo dochodowy. A w zimę zawsze możemy wynajmować sale na przyjęcia sylwestrowe czy inne okolicznościowe uroczystości.

REKLAMA: Sprawdź na czym polegają badania dynamiczne na www.rcc-nova.pl

Dobry, dopasowany do potrzeb rynku pomysł na biznes jest najważniejszą kwestią decydującą o przyszłym sukcesie. Jedną z branż, która przez ostatnie lata bardzo prężnie się rozwijała i zmieniała jest branża ślubna i weselna. I choć nie zawieramy już tak chętnie ślubów i nie chcemy zakładać rodzin, nadal znajdują się osoby, które chcą by dzień ich ślubu był…