skin treatment applying

Jak przygotować cerę do ślubu

Jeden z najważniejszych i najpiękniejszych dni w życiu wymaga od pary młodej konkretnego przygotowania do niego. To przygotowanie szczególnie daje się we znaki pannie młodej, od której wymaga się nienagannego wyglądu w ten wielki dzień. Co zatem robić, aby nasza cera wyglądała dobrze w każdych warunkach atmosferycznych, a makijaż nie spływał nam z twarzy?

n-a-4309_lPrzede wszystkim dbanie o wygląd cery należy rozpocząć na długo przed planowanym ślubem. Nie można obudzić się na miesiąc przed i nagle drastycznie traktować naszą cerę. Tak krótki czas zabiegów może doprowadzić do niechcianych podrażnień skóry. A to nie jest takie proste do wyleczenia. Dlatego co najmniej trzy miesiące przed ślubem powinniśmy się zgłosić do naszej kosmetyczki, która zbada stan naszej cery i zaleci odpowiednie zabiegi oczyszczające i upiększające. Najważniejsze jest oczywiście oczyszczanie. Bez niego nasza cera nie będzie odpowiednio przygotowana do przyjmowania i wchłaniania kosmetyków. Na rynku istnieją różne rodzaje oczyszczania twarzy. Od mechanicznego, manualnego, przez oczyszczanie kwasami po oczyszczanie enzymatyczne. To ostatnie zalecane jest szczególnie dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień oraz z niedoskonałościami. Szerokim zainteresowaniem cieszy się również mikrodermabrazja (więcej na stronie: farmaurody.com.pl). Wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb naszej cery.

Niemniej jednak, bez względu na nasz wiek i stan cery, każda z nas potrzebuje odpowiedniego nawilżania. Dlatego zabiegi nawilżające są równie ważne jak te oczyszczające. Nawilżona cera wygląda  świeżo i przede wszystkim zdrowo! Tak naprawdę wiele zabiegów jesteśmy w  stanie wykonać same w domu. Dlatego poza odwiedzaniem salonów kosmetycznych, poświęćmy również w domu trochę czasu, aby w ten wyjątkowy dzień wyglądać olśniewająco!

Jeden z najważniejszych i najpiękniejszych dni w życiu wymaga od pary młodej konkretnego przygotowania do niego. To przygotowanie szczególnie daje się we znaki pannie młodej, od której wymaga się nienagannego wyglądu w ten wielki dzień. Co zatem robić, aby nasza cera wyglądała dobrze w każdych warunkach atmosferycznych, a makijaż nie spływał nam z twarzy? Przede…