pytanie

Jak samemu zrobić woreczek na lawendę

Mamy wiosnę i większość z nas lubi, a nawet kocha zapach lawendy. Świetnie komponuje się w mieszkaniu, a także w szafie czy tez w komodzie między ubraniami. W dodatku lawenda odstrasza mole w szafie, a ubrania dzięki niej ładnie pachną. Woreczek z lawendą umieszczony pod poduszką złagodzi ból głowy oraz ułatwi zasypianie. Warto, także pamiętać, aby przed każdym sezonem odświeżyć swoje ubrania, nie trzeba je prać, wystarczy wypłukać w ładnie pachnącym płynie do płukania wysuszyć. Po co kupować woreczki na lawendę, kiedy swobodnie w prosty sposób możemy je zrobić sami.

Do wykonania woreczka będzie nam potrzebna stara bluzka, czy tez spódnica cienka, a nawet wiosenny czy jesienny szal. Gwarantuję, że po przejrzeniu naszych szaf na pewno się coś znajdzie i na da. Dodatkowo będzie nam potrzebne sznurek czy wstążka, w zależności co nam się podoba, nożyczki oraz przede wszystkim lawenda. I zaczynamy!

Na początku z starej bluzki, czy cienkiej spódnicy lub tego co mamy pod ręką wycinamy prostokąt albo kwadrat, na środek sypiemy odrobinę lawendy, dale wszystkie cztery rogi chwytamy w całość i na końcu na ogonku zawiązujemy wstążką czy sznurkiem. I gotowe. Tak o to powstają nam woreczki lawendowe. Zawieszamy je w szafie, czy kładziemy w komodzie lub tam gdzie nam się przydadzą. A jeżeli znudzą się wam kolory to zawsze można zrobić nowe, dopasowując je do naszego wystroju i używając dowolnego materiału. Wykonanie takich woreczków zajmuje kilka minut, a najlepsze w nich jest to, że nie trzeba szyć.

Zobacz: Woreczki lawendowe

Mamy wiosnę i większość z nas lubi, a nawet kocha zapach lawendy. Świetnie komponuje się w mieszkaniu, a także w szafie czy tez w komodzie między ubraniami. W dodatku lawenda odstrasza mole w szafie, a ubrania dzięki niej ładnie pachną. Woreczek z lawendą umieszczony pod poduszką złagodzi ból głowy oraz ułatwi zasypianie. Warto, także pamiętać,…