Jeszcze ekstrawagancja czy już ekscentryzm?

suknia ślubna Fulara & Żywczyk
suknia ślubna Fulara & Żywczyk

Świat mody jest tym, co wydaje nam się odległe i niecodzienne. Moda daję namiastkę luksusu. Dobre samopoczucie i pewność siebie w pewnym stopniu również wynika z tego, co na siebie włożymy. Bo choć nie szata zdobi człowieka, ma pływ na to jak postrzegamy się nawzajem – przynajmniej w pierwszej chwili, gdy się poznajemy. Nie ulega przecież wątpliwości, że zadbany, schludny wygląd jest podstawą, bez której nie bylibyśmy poważnie traktowani przez otoczenie. Jednak są i tacy, którzy do mody przywiązują ogromna wagę i bardzo często determinuje ona uch życiowe wybory a nawet codzienność. Jednak nie są to tylko i wyłącznie projektanci mody, którzy słyną zresztą z dość ekscentrycznego wizerunku. Mowa również o tak zwanych ofiarach mody. Osoby te tak ślepo zapatrzone są na wybiegi i swoich idoli, że często zapominają o zdrowym rozsądku ubierając na przykład nietypowe kapelusze Kraków czy torebki Kraków.

I nie chodzi tyko o tak zwany casual – czyli codzienne stylizacje, ale również o takie specyficzne dziedziny jak moda ślubna. Wiele gwiazd – szczególnie muzycznych na swoich własnych ślubach szokowało nietypowymi rozwiązaniami. Niewiele w tym zazwyczaj elegancji, za to rozgłos gwarantowany. I być może o to w tym wszystkim właśnie chodzi wśród osób z tego środowiska. Bo nie ważne przecież jak mówią – ważne, żeby mówili. Nawet te bardziej klasyczne zaczynają się zmieniać – śmiałe kolory oraz kroje, nie wspominając już o długościach, są dziś bardzo modne. to jednak dość wyjątkowa branża. Z jednej strony bardzo hermetyczna, lecz z drugiej okazuje się, że cechuje ja właśnie duża różnorodność.

Bo przyszłe panny młode mają zazwyczaj bardzo różne upodobania co do kreacji. A znajdą się wśród nich zarówno tradycjonalistki jak i miłośniczki ekstrawagancji. Tysiące krojów i materiałów powoduje, że naprawdę jest w czym przebierać.

Fot. fularazywczyk.pl

suknia ślubna Fulara & Żywczyk Świat mody jest tym, co wydaje nam się odległe i niecodzienne. Moda daję namiastkę luksusu. Dobre samopoczucie i pewność siebie w pewnym stopniu również wynika z tego, co na siebie włożymy. Bo choć nie szata zdobi człowieka, ma pływ na to jak postrzegamy się nawzajem – przynajmniej w pierwszej chwili,…