Panel LED - jaką barwę światła wybrać

Panel LED – jaką barwę światła wybrać?

Panele LED, podobnie jak inne produkty wykonane w nowoczesnej technologii LED, mogą emitować światło w barwie ciepłej, neutralnej lub zimnej. W zależności do wybranego modelu możemy zdecydować się na panel ledowy emitujący światło w temperaturze od 2700K do nawet 6500K.

Panel LED i wybór jego odpowiedniej barwy światła bardzo często może stanowić problem dla klientów, którzy nie mieli wcześniej styczności z tego typu produktami, a nie są w stanie ocenić w sklepie danej barwy światła.

Panele LED sufitowe w barwie ciepłej (czyli o temperaturze światła w zakresie 2700-3500 Kelwinów) są najchętniej wybierane w domach i mieszkaniach. Tak Panel LED to również lampa, którą możemy wykorzystać w oświetleniu domowych. Ciepłe światło jest jak najbardziej zbliżone do światła tradycyjnej żarówki i właśnie do tej barwy jesteśmy najbardziej przyzwyczajeni. Światło białe ciepłe będzie idealnym wyborem w miejscach, gdzie odpoczywamy, relaksujemy się, czy spożywamy posiłki.

Panel oświetleniowy w najbardziej popularnej odmianie, to oczywiście ten, który występuje w barwie białej neutralnej (4000-4500K). Jest to jak najbardziej uniwersalny rodzaj światła, który wpasuje się do większości pomieszczeń. Są to bardzo chętnie wybierane rodzaje produktów do biur i miejsc, w których spędzamy dużo czasu, pracując na komputerze lub przy dokumentach. Światło neutralne jest wystarczająco jasne, aby dokładnie rozświetlić nasze pomieszczenie, a te wykonane w technologii LED dodatkowo nie męczy naszego wzroku.

Panel ledowy zimny, czyli taki, którego temperatura barwy jest wyższa niż 6000K to standard w wyposażeniu gabinetów dentystycznych, czy lekarskich. Są to miejsca, w których jest ogromne zapotrzebowanie na dużą dawkę, jasnego oświetlenia, a barwa zimna doskonale się tutaj sprawdza. Panel LED w barwie białej zimnej jest również bardzo często wybierany w miejscach pracy, w których wymagana jest maksymalna dokładność. Tego rodzaju oświetlenie spotkamy bardzo często w gabinetach architektów, czy miejscach pracy kreślarzy.

Są to oczywiście tylko nasze sugestie odnośnie do wykorzystania różnych barw światła Paneli LED, czyli specjalistów zajmujących się tym od wielu lat. Oczywiście każdy człowiek posiada swoje indywidualne i sprecyzowane wymagania, dlatego zawsze najlepszym wyborem jest przetestowanie samej lampy w danym pomieszczeniu.

Panele LED, podobnie jak inne produkty wykonane w nowoczesnej technologii LED, mogą emitować światło w barwie ciepłej, neutralnej lub zimnej. W zależności do wybranego modelu możemy zdecydować się na panel ledowy emitujący światło w temperaturze od 2700K do nawet 6500K. Panel LED i wybór jego odpowiedniej barwy światła bardzo często może stanowić problem dla klientów,…