rożek dla niemowląt

Rożek – wsparcie dla młodych rodziców

W końcu nadchodzi ten długo oczekiwany dzień, kiedy na świecie pojawia się nowy człowiek. Cała rodzina stoi na głowie aby pięknie przywitać maluszka, którego na początek najbardziej interesuje czy mama nie odeszła od niego za daleko i mleko jest zawsze w zasięgu buzi.

Nie da się jednak ukryć, że wyjście na zewnątrz wytwarza w dziecku duży stres, kiedy przez tyle miesięcy siedział sobie ściśnięty w ciepłym brzuszku u mamusi wsłuchując się w odgłos bicia serca, a teraz wyszedł na zimną otwartą przestrzeń zawinięty w szorstką pieluchę. Dlatego bardzo ważne jest delikatne, ale konkretne owinięcie maluszka, aby dać mu poczucie bezpieczeństwa. Bardzo dobre do takiego zadania są rózki dla niemowląt, które szczelnie i ciepło otulają dziecko. Dzieci czując się bezpieczne lepiej i głębiej śpią i szybciej się uspokajają. Jednocześnie wybór kolorów i wzorów takich rożków ubarwia świat dziecka i podkreśla jego dziecięcą urodę.

Rożek dla niemowląt spełnia jeszcze jedną bardzo ważną rolę dla niedoświadczonych w trzymaniu dziecka rodziców i pozostałych członków rodziny, chcących ponosić dziecko. Zdecydowanie łatwiej jest wtedy odpowiednio złapać maluszka bez niebezpieczeństwa, że można mu zrobić krzywdę oraz trzymać, nie bojąc się nieskoordynowanych ruchów małych rączek i nóżek. Nawet starsi braciszkowie czy siostrzyczki mogą potrzymać swoje młodsze rodzeństwo i kształtować relacje i miłość bratersko-siostrzaną. Dla mam, które lubią stroić swoje dzieci rózki dla niemowląt mogą być świetną okazją do modnego zaprezentowania swojego maluszka. Dostępne są rożki miękkie lub usztywniane, które mają kieszonkę, w którą można wsadzić specjalny wkład z kokosa lub pianki. Wtedy plecy dziecka mogą leżeć wyprostowane na rękach jak w łóżeczku. Łatwiej mu wtedy przyssać się do cycusia mamy i delektować się smacznym mlekiem.

Zobacz też: Senna-Sówka | Rożek dla niemowląt

W końcu nadchodzi ten długo oczekiwany dzień, kiedy na świecie pojawia się nowy człowiek. Cała rodzina stoi na głowie aby pięknie przywitać maluszka, którego na początek najbardziej interesuje czy mama nie odeszła od niego za daleko i mleko jest zawsze w zasięgu buzi. Nie da się jednak ukryć, że wyjście na zewnątrz wytwarza w dziecku…