ramki drewniane

Jak wieszać obrazy?

Na samym początku oczywiście musimy go wybrać. Jeśli nie mamy jeszcze nic na oku, zastanówmy się jeszcze czy wzór i wielkość będzie pasować do naszej ściany i aranżacji wnętrza. Zanim sięgniemy po młotek i gwoździe trzeba przemyśleć, gdzie będzie wisiał i czy nie lepiej użyć innego sposobu na zawieszenie obrazu.

Alternatywą dla zwykłego wieszania mogą być samoprzylepne plastry, rzepy i haczyki. Oczywiście nie utrzymają one dużego ciężaru, ale mały obrazek do kilku kilogramów jak najbardziej. Następnie stajemy przed wyborem ramy do obrazów. Nie jest ona oczywiście konieczna, gdyż możemy skorzystać z krosna (to niewidzialna rama umieszczana pod płótnem). Trzeba także zwrócić uwagę na wilgoć.Wilgotne otoczenie niekorzystnie wpływa na farby i płótno, a szczególnie ramki drewniane i krosna.

Niektórzy producenci proponują specjalne środki zabezpieczające przed działaniem wilgoci – ich skuteczność rzadko jest jednak zadowalająca. By nie musieć po kilku miesiącach wyrzucać zniszczonej dekoracji, obraz lepiej zawiesić na przykład w salonie, a do łazienki wybrać dekorację specjalnie dla niej dedykowaną, na przykład nadruk na szkle lub płycie plexi.

Obrazy nie wiszą w próżni – oprócz nich, w pokoju znajdują się przecież meble, akcesoria i inne dekoracje. Musisz wziąć je pod uwagę nie tylko przy wyborze wzoru i odpowiedniego dopasowania koloru, stylu i deseniu, ale również przy planowaniu miejsca, w którym zawiesisz swój obraz.

Jeśli planujesz galerię kilku obrazów, za punkt odniesienia przyjmij jej centrum. Obraz lub galeria powinny posiadać określone proporcje: idealna szerokość to 2/3 szerokości mebla, nad którym umieszczasz dekorację.

Zobacz więcej: Nielsen Polska | Ramki drewniane

Na samym początku oczywiście musimy go wybrać. Jeśli nie mamy jeszcze nic na oku, zastanówmy się jeszcze czy wzór i wielkość będzie pasować do naszej ściany i aranżacji wnętrza. Zanim sięgniemy po młotek i gwoździe trzeba przemyśleć, gdzie będzie wisiał i czy nie lepiej użyć innego sposobu na zawieszenie obrazu. Alternatywą dla zwykłego wieszania mogą…