branding

Skuteczna reklama

Najlepsza reklama to reklama skuteczna. Podobno był kiedyś taki przypadek, co jest zresztą faktem autentycznym, że pewna firma zleciła wykonanie reklamy radiowej dla stacji, ta z kolei po wielu miesiącach zapomniała o tym zleceniu, a rok później klient to jest firma powróciła do tej stacji, ogłaszając, że są bardzo zadowoleni i chcą nadal kontynuować tę reklamę bo okazała się bardzo skuteczna.

Czy uwierzylibyście w taki marketing? Jedni tak, drudzy niekoniecznie. W dzisiejszych czasach z pomocą przychodzi przepiękna nazwa – agencja brandingowa, ta bardzo anglojęzyczna i śpiewająca nazwa pochodzi od nazwy brand, czyli marka. Taka agencja ma na celu kreowanie, reklamowanie i budowanie marek. Mówię tutaj w bardzo uproszczonym schemacie, wszystko uzależnione jest od rodzaju marki, czy mamy do czynienia z nową marką dopiero wchodzącą na rynek, czy też z marką już istniejącą, której wizerunek należy ocieplić lub też wzmocnić, właściwie i jedno i drugie. Dobra zaopiekuje się klientem, rozpoczynając od poznania jego potrzeb i poświęci mu tyle czasu ile to tylko będzie niezbędne. Wiele również bazować będzie na doświadczeniu wybranej agencji, bo nikt nie chce dostać tego co jest, ale aby otrzymać to czego chce.

W zawiłym gąszczu tajemnic marketingu, odkrywa się obraz działań, które mają na celu zapewnienie najlepszego działania reklamowego. Jeśli potrzeby i możliwości realizacji zostaną dobrze dobrane, to możliwe, że spotkają się po środku i pozwolą zostać kluczem do sukcesu wybranej marki. A jeśli wymierne i mierzalne efekty okażą się sukcesem, to zadowolony klient zostanie z wybraną agencją na długie lata.

Najlepsza reklama to reklama skuteczna. Podobno był kiedyś taki przypadek, co jest zresztą faktem autentycznym, że pewna firma zleciła wykonanie reklamy radiowej dla stacji, ta z kolei po wielu miesiącach zapomniała o tym zleceniu, a rok później klient to jest firma powróciła do tej stacji, ogłaszając, że są bardzo zadowoleni i chcą nadal kontynuować tę…