obrączki

Ślub – modnie, ale inaczej!

Jak wygląda nowoczesne wesele? Dziś niemal wszyscy chcieliby, żeby ich ślub wyglądał wyjątkowo. A pod tym pojęciem kryje się bardzo wiele skrajności. Od przepychu do skromnej elegancji. Obecnie jednak częściej rezygnujemy z tradycyjnych obrzędów takich jak chociażby oczepiny. Część z młodych małżonków po prostu rezygnuje z tego zwyczaju, albo podchodzi do niego bardzo delikatnie unikając niestosownych zabaw, które kiedyś były w zasadzie normą niemal na każdym weselu.

091-365-wedding-ring_lSamo pojęcie moda ślubna [www.annakara.eu] znacznie się zmieniło i poszerzyło. Nie chodzi przecież już tylko o same ślubne stroje, ale o całą oprawę wesela – również ślubne pamiątki i symbole. Fotografia ślubna jest dziś jedną z najbardziej poszukiwanych a najchętniej wybierany jest zaś reportaż ślubny, narzeczeński i poślubny. Wiele zmieniło się również w temacie prezentów – dziś raczej rzadko spotkamy się z kupowaniem prezentów typowo do domu. Miksery, talerze czy sztućce odeszły do lamusa jako ślubne podarki. A jeśli ktoś zdecyduje się sprezentować taki właśnie prezent Młodej Parze to raczej nie będzie to trafiony pomysł. Dziś pieniądze to najczęściej wręczany podarek.

I choć kiedyś uznany byłby za mało elegancki, dziś nikomu nie sprawia on problemu. I choć nie ma w nim za grosz fantazji, wolimy dać właśnie banknoty niż bibeloty. Moda niewątpliwie dotknęła również ślubną biżuterię a w zasadzie obrączki. W tym przypadku jednak jesteśmy znacznie bardziej zachowawczy. Każdy doradzi nam jednak bardziej klasyczne propozycje. Dlaczego? Obrączka jest na lata – a wiadomo, że klasyka nie zmienia się a przynajmniej nie w tak szybkim tempie. Dlatego w przypadku biżuterii ślubnej nadal panuje moda na prostotę – nawet jeśli życzymy sobie, by obrączki były wykonane z nietypowych materiałów czy łączonych metali szlachetnych!

Jak wygląda nowoczesne wesele? Dziś niemal wszyscy chcieliby, żeby ich ślub wyglądał wyjątkowo. A pod tym pojęciem kryje się bardzo wiele skrajności. Od przepychu do skromnej elegancji. Obecnie jednak częściej rezygnujemy z tradycyjnych obrzędów takich jak chociażby oczepiny. Część z młodych małżonków po prostu rezygnuje z tego zwyczaju, albo podchodzi do niego bardzo delikatnie unikając…