SM Salwator - wizualizacja nowych mieszkań w dzielnicy Ruczaj

Sprzedaż mieszkań nie zwalnia

Sprzedaż nowych mieszkań w naszym kraju nie zwalnia. Mało tego, z każdym rokiem potrafi nawet odnotowywać wzrost. Zwłaszcza w przypadku atrakcyjnych miejsc. Do takich bez dwóch zdań należy Kraków oraz oferowane tam nowe mieszkania na Ruczaju. Mieszkania sprzedawane przez deweloperów w Krakowie to oferty, które cieszą się szczególnym powodzeniem i z reguły mają taki odzew, że sprzedają się jeszcze nim budynek zostanie ukończony. Dlaczego?

To jasne, wszyscy musimy gdzieś mieszkać i chcemy mieszkać na swoim, w związku z tym sprzedaż mieszkań ma się dobrze. Czemu akurat w Krakowie nowe mieszkania tak dobrze się sprzedają? Tutaj odpowiedź też jest prosta, Kraków to atrakcyjne do życia miasto i dużo osób pragnie spędzić swoją przyszłość właśnie w nim. To oczywiście napędza rozwój miasta, ale niestety także powoduje wzrost cen, bo jak wiadomo im większy popyt tym wyżej ceny można wyciągnąć. Oczywiście można jeszcze wybudować sobie dom na obrzeżach Krakowa, ale to okaże się jeszcze droższym rozwiązaniem i nie wszystkim taka opcja odpowiada. Osoba samotna raczej na taki krok się nie zdecyduje, tylko wybierze mieszkanie.

Skąd taki popyt na mieszkania w stanie deweloperskim, na przykład na te – http://www.salwator.com.pl/nowe-mieszkania/ruczaj/ – nowe mieszkania w dzielnicy Ruczaj? Wpływ na taki a nie inny wybór konsumentów ma dobra komunikacja Ruczaju z centrum, stosunkowo nieduża odległość od serca miasta i ceny jednak niższe niż w kilku innych rejonach Krakowa. Z kolei jeśli chodzi o wybór mieszkań w stanie deweloperskich to po części wolimy urządzić w całości po swojemu i być pierwszym lokatorem, po części chcemy mieszkać w nowoczesnych inwestycjach budowlanych, a po części dlatego, że nowe mieszkania będące w stanie deweloperskim są tańsze na starcie. Oczywiście trzeba dużo zainwestować, żeby je urządzić i wykończyć, ale przecież nie trzeba wszystkiego robić od razu, a sam zakup jest tańszy.

Oczywiście są również amatorzy mieszkań używanych, z drugiej ręki. Tych w Krakowie także nie brakuje. Może Ruczaj jako nowszy obszar takich mieszkań będzie miał mniej, ale w wielu innych rejonach znajdziemy mnóstwo ofert sprzedaży. Zatem do dyspozycji kupujących pozostają nowe mieszkania, wprost od deweloperów, jaki i te, które pochodzą z tzw. rynku wtórnego. Tak więc, kto szuka mieszkania, znajdzie coś dla siebie w Krakowie. Przede wszystkim to kwestia ceny oraz indywidualnych oczekiwań i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości.

Sprzedaż nowych mieszkań w naszym kraju nie zwalnia. Mało tego, z każdym rokiem potrafi nawet odnotowywać wzrost. Zwłaszcza w przypadku atrakcyjnych miejsc. Do takich bez dwóch zdań należy Kraków oraz oferowane tam nowe mieszkania na Ruczaju. Mieszkania sprzedawane przez deweloperów w Krakowie to oferty, które cieszą się szczególnym powodzeniem i z reguły mają taki odzew,…