Świetlówki LED

Świetlówki LED jako zamiennik tradycyjnych świetlówek gazowych

Świetlówka LED to energooszczędny zamiennik tak popularnych dotychczas świetlówek gazowych. Te wykonane w technologii LED zużywają nie tylko znacznie mniej energii elektrycznej (o 50%), ale także są ekologiczne i w pełni przyjazne dla środowiska.

Świetlówka LED w odróżnieniu od tradycyjnych gazówek została wyposażona w źródło światła, jakim są diody umieszczone na specjalnym PCB (do odprowadzania ciepła). Ponadto ich światło nie szkodzi naszym oczom, ale także nie migoczę i nie rozpala się błyskawicznie. Montaż świetlówek LED jest bardzo prosty, ale musimy pamiętać o tym, że nie możemy ich zainstalować bezpośrednio do tradycyjnych opraw. Każda świetlówka LED posiada zintegrowany zasilacz, przez co przystosowana jest do zasilania prądem o napięciu 230V. Do swojej pracy nie potrzebuje ona żadnych zapłonników, starterów, ani innych energochłonnych balastów.

Świetlówki ledowe dzielimy na te zasilane jednostronnie i dwustronnie. Tuby LED zasilane jednostronnie podłączamy wyłącznie do opraw, którym jedno gniazdo służy jako uchwyt, a do drugiego podłączone jest zarówno przewód fazowy, jak i neutralny. W przypadku świetlówek dwustronnie zasilanych, w tego typu oprawach, jedne gniazdko jest podłączone do przewodu fazowego, a drugie do neutralnego.

Tuby LED mogą posiadać klosz wykonany z plastiku lub szkła. Obie te konstrukcje posiadają szereg zalet, Szklane świetlówki LED doskonale odprowadzają ciepło z diod, natomiast te z plastiku są bardzo wytrzymałe i odporne na przypadkowe uderzenia. Kupując mocną świetlówkę ledową, spotkamy się również z aluminiowym radiatorem, znajdującym się na zewnątrz produktu. Podobnie jak w przypadku innych ledowych produktów, służy on do odprowadzania ciepła z wnętrza lampy i przy tym znacząco wydłuża ich żywotność. Świetlówki LED w różnych wersjach i w bardzo atrakcyjnych cenach znajdą Państwo na stronie SMD-LED.pl. W ciągłej sprzedaży posiadamy zarówno świetlówki LED 60cm, 90cm, 120cm, 150cm z trzonkiem T8, ale w naszej ofercie znajdą Państwo również świetlówki LED T5. Zapraszamy do zakupów.

Świetlówka LED to energooszczędny zamiennik tak popularnych dotychczas świetlówek gazowych. Te wykonane w technologii LED zużywają nie tylko znacznie mniej energii elektrycznej (o 50%), ale także są ekologiczne i w pełni przyjazne dla środowiska. Świetlówka LED w odróżnieniu od tradycyjnych gazówek została wyposażona w źródło światła, jakim są diody umieszczone na specjalnym PCB (do odprowadzania…