aparat usg siemens

Wskazania i przeciwwskazania do badań USG

USG to inaczej mówiąc ultrasonografia to badanie obrazowe, które ukazuje wyniki w czasie rzeczywistym, na specjalistycznym ekranie.

Czym i w jakim celu wykonuje się badanie USG? Jakie aparaty i sprzęty służą do badania USG? Jakie występują przeciwwskazania do wykonania badania USG?

Badanie ultrasonograficzne to działania bezinwazyjne polegające na przesuwaniu odpowiednio dobranej głowicy po powierzchni ciała. Punktowe badanie pożądanego organu wewnątrz organizmu możliwe jest dzięki działaniu fal akustycznych wysokiej częstotliwości. Do wykonania badania używa się profesjonalnych, nowoczesnych i innowacyjnych urządzeń medycznych. Aparaty USG często wyposażone są w dodatkowe funkcje i wyposażenie co pozwala na wykonanie dokładniejszego badania. Jednym z nowoczesnych i komfortowych aparatów jest aparat USG Siemens, używany w wielu placówkach diagnostycznych. Urządzenia te posiadają wysoką jakość obrazowania, łatwość i intuicyjność użycia precyzyjną dokładność odczytywania wyników. Ultrasonografy tego producenta posiadają funkcje odbioru obrazu 3D, jak również spełniają wymogi najbardziej wymagających diagnostów.

Wykonanie badania za pomocą aparatu USG jest proste, szybkie, bezbolesne, dokładne i bezpieczne.Dzięki nim możliwa jest ocena kształtu, wielkości i ewentualnych zniekształceń i zaburzeń narządu. Badanie wykonywane jest w ciągu kilku minut, a wyniki widoczne na ekranie urządzenia. Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania badania i są nimi m.in.:
– otwarte rany na ciele,
– oparzenia,
– urazy kości,
– złamania.

Badanie USG jest skuteczne i bezpieczne, a wykonywanie go możliwe jest u każdej osoby bez względu na wiek, płeć czy schorzenie.

USG to inaczej mówiąc ultrasonografia to badanie obrazowe, które ukazuje wyniki w czasie rzeczywistym, na specjalistycznym ekranie. Czym i w jakim celu wykonuje się badanie USG? Jakie aparaty i sprzęty służą do badania USG? Jakie występują przeciwwskazania do wykonania badania USG? Badanie ultrasonograficzne to działania bezinwazyjne polegające na przesuwaniu odpowiednio dobranej głowicy po powierzchni ciała.…