roboty ziemne Kraków

Wyburzanie budynków i usługi z tym związane

Specyfika rynku budowlanego sprawia, że trudno jest ustalić przybliżony cennik poszczególnych usług. Ostateczna cena jest uzależniona od zbyt wielu indywidualnych dla danego zlecenia czynników. Nic więc dziwnego, że ostateczna cena na takie usługi jak na przykład roboty ziemne jest ustalana na podstawie oględzin miejsca realizowania zlecenia.

Prace budowlane kojarzą się przede wszystkim ze stawianiem nowych konstrukcji. Czasem jednak zdarza się tak, że aby coś zbudować, trzeba najpierw coś zburzyć, aby zyskać miejsce pod inwestycję. Wtedy wyburzanie budynków jest koniecznością. Taka usługa musi być zrealizowana przez profesjonalną ekipę wyposażoną w niezbędny do tego sprzęt.

POLECAMY: firma budowlana LitBud – wyburzanie Kraków, wykopy, roboty ziemne

Czynnikami wpływającymi na cenę takiego wyburzenia jest są uwarunkowania terenowe na jakim znajduje się nieruchomość. Im większy budynek do wyburzenia, tym większe koszty. To naturalna proporcja, z którą trudno polemizować podczas negocjowania ceny usługi. Nie bez znaczenia jest także materiał, z jakiego zbudowany jest budynek. Jeżeli nie brakuje w nim elementów wykonanych z materiałów niebezpiecznych, trzeba liczyć się ze zwiększeniem wydatków. Przykładowo, do wyburzenia budynku zawierającego w sobie azbest, konieczne jest zatrudnienie firmy posiadającej do tego specjalne zezwolenia. Sporą część budżetu takiej inwestycji jak wyburzenie budynku zajmuje transport oraz utylizacja gruzu. Im miejsce realizacji zlecenia jest położonej dalej od miejsca utylizacji gruzu, tym koszt transportu automatycznie wzrasta. Na cenę ma też wpływ rodzaj gruzu (betonowy, ceglany, mieszany).

Każda firma zajmująca się takimi czynnościami powinna posiadać stosowne uprawnienia. W interesie zleceniodawcy leży sprawdzenie, czy dana firma posiada stosowne dokumenty w tym zakresie. Dodatkowymi usługami towarzyszącymi wyburzeniu jest wywóz oraz utylizacja śmieci znajdujących się w obrębie wyburzanego budynku.

Specyfika rynku budowlanego sprawia, że trudno jest ustalić przybliżony cennik poszczególnych usług. Ostateczna cena jest uzależniona od zbyt wielu indywidualnych dla danego zlecenia czynników. Nic więc dziwnego, że ostateczna cena na takie usługi jak na przykład roboty ziemne jest ustalana na podstawie oględzin miejsca realizowania zlecenia. Prace budowlane kojarzą się przede wszystkim ze stawianiem nowych…